[271-252] [251-232] [231-212] [211-192] [191-172] [171-152] [151-132] [131-112] [111-92] [91-72] [71-52] [51-32] [31-12] [11-1]
Sziasztok!
Valale tudná nekem írni milyen körülmények között kell tartani,és mennyibe kerülne egy hoszzúfülű süni?
Még kezdő vagyok és nemtudom hogy kell ezeket a kisédeseket tartani. Köszönöm. |
Egy Fehérhasú sün ára most átlagosan 35 ezer ft. A színesek drágábbak. Több oldal is van ahol van leírás és sün is lesz eladó hamarosan. itt vagy itt vagy itt és nálam is lesz itt , igaz még a leírásaim nem készültek el teljesen.
A füles sün ára is olyan 20-30 ezer körül van. Ajánlani tudom az itteni sünöket, de van máshol is kölyök. Privátban tudok segítséget nyújtani mail címekkel akiknek nincs honlapja.
Üdv: Melly |
Szia!
Ezen a honlapon minden fontos infót megtalálsz a fehérhasúakról:itt (Én itt vettem a sünimet.)
Ennél jobban nem tudnám leírni, ahogy ott le van. :)) Minden hasznos infót megtalálsz! Egy fehérhasú süni 20 és 40 ezer közötti közötti áron mozog. A fülesekről kérdezd a többieket, róluk nem nagyon tudok nyilatkozni.
Üdv: Eszter |
Helló! engem érdekelne egy kisebb fajta tájékoztató a sünökről... ezek az állatok mit igénylenek?? illetve milyen áron lehet hozzájuk jutni? ketrec kell nekik vagy terrárium? |
Peti! 3 hónapos kora óta ivarérett! |
Szia Bogi!
Kedves Tőled, hogy így gondolod...de még én is csak tanulom őket!
Szerintem is azzal tehetünk a legtöbbet a vadon élő sünökért, ha segítjük őket, de nem avatkozunk be az életükbe. Ha kezelésre szorulnak akkor gyógyíttatjuk, de ha egészségesnek látszanak is, egy bőséges vacsora és parazitamentesítés rájuk fér. Azután pedig kivisszük őket egy közeli, de biztonságos helyre. A közelinek azért van jelentősége, mert szaporodási időben előfordulhat, hogy anyaállatra bukkanunk...és ilyenkor ha távolabbra visszük esetleg nem talál vissza, ami a kölykök életébe kerülhet!
Ha pedig valakinek mindezek mellett is sünözni támad kedve, annak ajánlom figyelmébe a hobbiállatként is tartható törpesün fajokat: így pl. a füles és a fehérhasú sünt!
Orsi |
sziasztok !
Heni jol van.rossz nagyon napi 4 orat kepes rohangalni,azutan van hogy nem jon elo masnap.a gyaszbogarlarva ill a lisztkukac a favorit na meg a macska kaja(szaraz)
a multkor szoposegeret is adtam neki,megette.nem fogom raszoktatni csak gondoltam nem art ha mast is eszik.Ja es a saska !!!az aztan a legjobb falat.egyebkent mindig nyuzsog,hallgat a nevere,s mindig a kozpontban akar lenni.a vendegeinket jol viseli.ha leulunk activityzni a foldre akkor egybol a tabla kozepen terem:)vicces.
mikor lesz ivarerett? |
Köszönöm válaszod. Akkor nem tévedtem nagyot. Nekem is mindig azt mondja az állatorvosunk, hogy amig kezeli addig tarthatom magamnál a sünit, de utána engedjem el, mert nem szabad tartani, egy közeli erdőben szoktam szabadon engedni őket, ahol nem ütheti el semmi. A legtöbb nem is hajlandó a barátkozásra, és harap is, főleg a kifejlett példányok.
Te jó sokat tudsz a sünikről. |
Szia Bogi!
Ha a sün egészséges és megfelelő súlyú, akkor tavasszal el kell engedni. Ha viszont az orvos úgy találja, hogy valamilyen okból nem képes az önálló életre...akkor megtartható, de érdemes hozzá engedélyt beszerezni.
Igen, a fehérhasú és a füles lányok tarthatók együtt egy kellőképpen tágas ketrecben...de mint minden, ez is személyiségfüggő. Közöttük is akadnak olyanok akik valamiért nem bírják egymást. A legjobb az, ha már kölyökkoruktól együtt vannak vagy legalább az egyikük kölyök az összeszoktatáskor.
Rendben...a félreértéseket mindíg tisztázni kell!
Orsi
|
kedves Orsi!
Akkor ha jól értelmezem nem tarthatnák maguknál a sünt?
A fehérhasú és a füles jól kijön egymással? A lányok tarthatóak együtt?
Vita nem volt,félreértés igen... :) de megoldódott. Köszi a választ. |
Szia Orsi!
Köszönöm a válaszod. Vita nincs, félreértés volt.
SuetiMueti |
Sziasztok!
Bogi és SuetiMueti! Csak, hogy ne alakuljon ki vita köztetek: az európai sün védett, tehát fogságban nem tartható...ami azt jelenti, hogy kertben is csak akkor ha van lehetősége kijutni onnan és fajtársakkal találkozni ( pl. szaporodás céljából ). Bizonyos helyeken valóban befogható, de csak arra az időre amíg számára biztonságos helyre nem juttatjuk. Van azonban kivétel ez alól: pl. ha beteg vagy kis súlyú sünt találunk, akkor azt a gyógykezelése vagy a téli álom idejére magunknál tarthatjuk, de tavasszal őket is el kell engedni. Ha azonban a sünnek olyan egészségügyi problémája van ( pl. vakság, süketség stb ) ami az önálló életvitelt lehetetlenné teszi, akkor orvosi igazolással kérhető engedély a megtartására. ( Annak idején az apám hivatalos engedéllyel tartott egy megvakított sünt élete végéig! )
SuetiMueti! Az európai és a füles sün még ha meg is férne egymással, nem célszerű együtt tartani az eltérő testméretek miatt. Az európai sün óriási erőfölényben van, ami egyenlőtlenné tenné az esélyeiket pl. az etetésnél... Egy füles és egy fehérhasú kislány viszont remekül elvan egymással!
Üdv: Orsi |
Csak reméltem van valami hivatalos megoldás a keleti sün tartásával kapcsolatban. |
Semmi gond, sajnálom, kommunikációs félreértés... különleges papírom nincs.
Csak valahogy a fogság szó annyi negatív töltettel bír. Jár kel ő szabadon, csak vigyázunk rá és amikor alszik akkor a ketrecben van, még külön területe is van amiben ásni tud... |
Én nem szándékoztam rosszmájú lenni... én úgy tudom büntetnek érte. Vidéken lakom és sokszor találkozom beteg sünnel. Az állatorvosunk már az első alkalommal figyelmeztetett, hogy amint meggyógyul a ketrecből költöztessem a kertbe, mert büncselekménynek számít ha egy ilyen sünt ketrecben a házamban tartok. Vagy ha ott nem lehet egyébb állat miatt akkor mielöbb engedjem vissza a természetes élőhelyére.
Sajnálom, hogy támadásnak vetted. Én azt gondoltam neked valamiféle engedélyed van rá, hogy fogságban, ketrecben tarthasd.
Én kérek bocsánatot. |
Most látom, a blogra is beírtad. Köszönöm.
Szeretem a kihívásokat:) De akkor is mosollyal tudom csak fogadni a rosszmájúságot:) |
Kíválóak az értesüléseid csak nem teljesek..„Az Országos Környezet és Természetvédelmi Hivatal elnökének 1/1982. (III. 15) OKTH sz. rendelete alapján – amely tudtommal ma is érvényes a sündisznók valóban védettek. Ám, ennek ellenére is engedély nélkül befoghatóak a törzsállomány elhelyezésére szolgáló szárnyasvad-, valamint baromfitenyésztő telepeken egész évben, továbbá 1-jétől október 31-éig szárnyasvad utónevelését szolgáló, bekerített helyeken és azok 500 méteres körzetében.” (Forrás: Terrárium Szerző: Pénzes Bethen)
És mivel Gombóc még beteg is volt, állatorvos is látta, nem hiszem hogy egyéb kérdés felmerülhet. De azért köszönöm a hozzászólást és a segítőkészségedet. |
Én úgy tudom illegális ezeket a sünöket befogni és fogságban tartani. |
[271-252] [251-232] [231-212] [211-192] [191-172] [171-152] [151-132] [131-112] [111-92] [91-72] [71-52] [51-32] [31-12] [11-1]
|